Dietetyk Dziecięcy Warszawa

W poradni dietetycznej Kindermedica konsultację i poradnictwo dietetyczne prowadzi mgr Justyna Staśkiewicz. Jeżeli chciałbyś, aby Twoje dziecko prawidłowo się odżywiało, otrzymywało odpowiednio zbilansowane posiłki bądź nie wiesz jak zacząć rozszerzanie diety u niemowlaka to specjalista dietetyk dziecięcy może Ci w tym pomóc.

Kim jest dietetyk dziecięcy?

Dietetyk dziecięcy to specjalista ds. żywienia, który skupia się na zdrowym odżywianiu, potrzebach żywieniowych oraz dietetycznych dzieci i młodzieży. Zadaniem dietetyka dziecięcego jest przeprowadzenie oceny żywieniowej dziecka, uwzględniając jego budowę oraz masę ciała a także zapotrzebowanie kaloryczne i w składniki odżywcze. Następnie, specjalista ten tworzy specjalne plany żywieniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb i ograniczeń dzieci, takie jak alergie pokarmowe, nietolerancje, choroby lub specjalne okoliczności tj. preferencje pokarmowe. Dietetyk dziecięcy w dużej mierze współpracuje z rodzicami bądź opiekunami dzieci, aby dostarczać wskazówek i edukować o zdrowym żywieniu, wprowadzaniu stałych pokarmów, karmieniu piersią lub butelką oraz innych aspektach związanych z żywieniem dzieci. Celem pracy dietetyka jest zapewnienie dzieciom zdrowego startu w życie poprzez odpowiednie żywienie i edukację. Współpraca z dietetykiem dziecięcym polega na stosowaniu się do jego zaleceń przez dzieci i rodziców, a także odbywanie wizyt kontrolnych w celu sprawdzania postępów żywieniowych.

Kiedy zgłosić się do dietetyka dziecięcego?

Dietetyk dziecięcy prowadzi konsultację oraz poradnictwo u dzieci:

  • z otyłością bądź niedowagą,
  • z problemami zdrowotnymi np. celiakia, alergie pokarmowe, cukrzyca, nietolerancja laktozy,
  • z problemami żywieniowymi np. wybiórczość pokarmowa, trudności z jedzeniem,
  • z zapotrzebowaniem na specjalną dietę np. dieta sportowca, dieta wegetariańska,
  • niemowlaki, u których rozpoczyna się rozszerzanie diety,

Nawet jeśli twoje dziecko nie ma konkretnych problemów żywieniowych, możesz udać się na wizytę do dietetyka dziecięcego. Specjalista ten dostarczy cennych porad dotyczących zdrowej diety i nawyków żywieniowych Twojego dziecka.

Jak przygotować się na wizytę u dietetyka dziecięcego?

Wizyta u dietetyka dziecięcego nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas wizyty warto mieć ze sobą:

  • listę objawów i trudności, z którymi zmaga się dziecko na codzień - jeżeli takie występują,
  • wyniki badań krwi, jeżeli były niedawno robione,
  • dokumentację medyczną, jeżeli dziecko na coś choruje.

Warto również przed wizytą porozmawiać z dzieckiem, na czym będzie ona polegała. W poradni Kindermedica, gabinet dietetyka wyposażony jest w dużą ilość zabawek, tablic manipulacyjnych, tak by dziecko nie stresowało się wizytą u specjalisty.

Dietetyk prywatnie Warszawa - jak się umówić?

Aby umówić się na wizytę u dietetyka dziecięcego prywatnie w Warszawie, należy podjąć następujące kroki:

  1. wybór dietetyka dziecięcego Warszawa – bez obaw znajdziecie go Państwo w naszej placówce – mgr Justyna Staśkiewicz.
  2. kontakt telefoniczny lub online – w celu umówienia się na konsultację dietetyczną w poradni Kindermedica prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją lub skorzystanie z terminarza online dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce „umów wizytę”.

Kindermedica - poradnia dietetyczna dla dzieci w Warszawie

Specjalistyczna przychodnia dziecięca Kindermedica to poradnia dietetyczna dla dzieci Warszawa, która mieści się na Pradze Południe przy ulicy Kordeckiego 49 i zapewnia małym pacjentom  konsultację oraz poradnictwo z zakresu prawidłowego odżywiania. Specjalistką która przyjmuje w naszej placówce, jest  mgr Justyna Staśkiewicz. Pani magister posiada szeroką wiedzę z zakresu prawidłowych nawyków żywieniowych oraz ciepłe podejście do naszych młodych pacjentów. Decydując się na wizytę w naszej przychodni, możecie Państwo liczyć na wykonanie wszystkich niezbędnych badań, specjalistyczne określenie trudności i wydanie zaleceń dotyczących pomocy dziecku.

Kindermedica to przyjazne miejsce dla dzielnych małych pacjentów oraz życzliwy i pomocny personel dla ich rodziców. W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk zajmuje się prowadzeniem konsultacji, poradnictwem z zakresu prawidłowego stylu odżywiania oraz układania indywidualnej, zbilansowanej diety.

Kiedy do dietetyka z dzieckiem?

Wizyta u dietetyka wskazana jest, jeżeli dziecko zmaga się z nadwagą bądź niedowagą, gdy choruje np. na cukrzycę, celiakię, alergie pokarmowe i wymaga specjalistycznej diety. Dodatkowo, do dietetyka można udać się, jeżeli chcemy zacząć rozszerzać dietę u niemowlaka.

Czy dietetyk układa diety?

Dietetyk zajmuje się układaniem indywidualnej, zbilansowanej diety.

Czy dietetyk prowadzi terapię?

Dietetyk zazwyczaj nie prowadzi terapii. Jeżeli uzna, że dana trudność wymaga socjalistycznej pomocy, może skierować na konsultacje do psychoterapeuty bądź psychiatry.

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Z listy poniżej możesz wybrać formę konsultacji: wizyta w gabinecie, wideoporada lub teleporada
Następnie należy wybrać dogodny termin u naszego specjalisty.
crosschevron-right