Pediatra Warszawa

Kim jest pediatra?

Pediatra jest to lekarz, który specjalizuje się w opiece zdrowotnej dzieci od narodzin do 18. roku życia. Co w praktyce oznacza, że jego głównym zadaniem jest diagnozowanie, leczenie i profilaktyka chorób oraz problemów zdrowotnych występujących u dzieci w różnym wieku, od noworodków do okresu dorastania.

Ogromne znaczenie w opiece nad najmłodszymi pacjentami ma profilaktyka. W poradni dziecięcej Kindermedica pediatra monitoruje fizyczny i psychiczny rozwój dziecka. Dlatego też, do lekarza pediatry dzieci powinny chodzić nie tylko, gdy są chore. Dzięki rutynowym wizytom, lekarz może sprawdzić ogólny stan zdrowia dziecka, a co ważniejsze sprawdzić czy prawidłowo się rozwija. Pediatra może zapobiec tym samym przed ewentualnymi problemami zdrowotnymi. Zadaniem pediatry jest również udzielanie rodzicom porad w zakresie prawidłowej opieki nad dziećmi, w tym prawidłowej pielęgnacji, sposobu żywienia. Elementem profilaktyki jest także edukacja z zakresu szczepień, zgodnie z kalendarzem

Jakie choroby leczy lekarz pediatra?

Pediatra to lekarz pierwszego kontaktu w przypadku chorób dzieci. Jego zadaniem jest diagnozowanie i leczenie chorób wieku dziecięcego, między innymi:

 • przeziębienie,
 • infekcji układu oddechowego,
 • angina,
 • zapalenia gardła,
 • zapalenia uszu,
 • infekcji przewodu pokarmowego,
 • zmian skórnych,
 • infekcji układu moczowego,
 • grypy,
 • zapalenia płuc,
 • problemy z wypróżnianem.

Lekarz pediatra współpracuje z różnymi specjalistami dziecięcymi, jeżeli stan zdrowia dziecka wymaga dalszej diagnostyki oraz leczenia specjalistycznego. Specjalista może kierować dziecko do nefrologa, gastroenterologa, endokrynologa, immunologa, neurologa czy psychiatry dziecięcego.

Kiedy należy zabrać dziecko do pediatry?

Do lekarza pediatry należy zabrać dziecko, jeśli wystąpią u niego następujące objawy:

 • gorączka,
 • kaszel,
 • katar,
 • bóle brzucha,
 • problemy z wypróżnianiem,
 • wzdęcia,
 • wysypka na ciele,
 • problemy z oddychaniem,
 • mdłości i wymioty,
 • ulewanie,
 • częste czkawki,
 • zbyt częste oddawanie moczu,
 • wahania masy ciała,
 • problemy ze snem - nadmierna senność, bezsenność,
 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • problemy z koncentracją,
 • zmiany nastroju,
 • słaba lub brak reakcji na bodźce.

Wywiad medyczny i badanie u pediatry

Podczas wizyty pediatra zbiera dokładny wywiad medyczny. Pyta się rodziców między innymi o objawy choroby, zmiany w zachowaniu, ewentualne problemy żywieniowe dziecka.

Następnie lekarz przeprowadza pomiary, takie jak wzrost, waga, obwód głowy (u noworodków i niemowląt) oraz inne parametry, które pozwalają ocenić rozwój fizyczny dziecka. Później przechodzi do badania fizycznego dziecka, sprawdzając stan skóry, oczu, uszu, nosa, gardła, narządów oddechowych, serca, brzucha, stawów i innych obszarów w zależności od sytuacji.

Plan leczenia u pediatry

Po przeprowadzonym badaniu pediatra omawia z rodzicem plan leczenia. Jeśli jest taka potrzeba może wdrożyć farmakoterapię. Może również zlecić badania dodatkowe, jak badanie ogólne moczu, posiew, badanie krwi, USG dla dzieci. Jeżeli stan zdrowia dziecka wymaga dalszej diagnostyki, może zalecić konsultację u innych specjalistów.

Należy podkreślić, że wizyty u lekarza pediatry powinny odbywać się również rutynowo, w celu profilaktyki prozdrowotnej dziecka.

Co zrobić, by zminimalizować stres u dziecka w podczas wizyty u pediatry?

Przede wszystkim należy zrozumieć, że strach dziecka w gabinecie u pediatry nie jest niczym niezwykłym. W poradni dziecięcej Kindermedica lekarze pediatrzy są przeszkoleni, aby pracować z dziećmi i ich specyficznymi potrzebami, dlatego starają się stworzyć przyjazną i komfortową atmosferę w gabinecie, tak by zminimalizować stres dziecko, głównie podczas badania fizykalnego. Dodatkowo nasza poczekalnia wyposażona jest w różne zabawki, by dziecko mogło rozładować napięcie związane ze strachem jeszcze przed samą wizytą.

Jak przygotować dziecko w domu?

Rodzi może również przygotować dziecko w domu do wizyty u lekarza pediatry. Oto niektóre sposoby:

 1. Pokaż dziecku zdjęcie lekarza, który będzie go badał oraz poradni. Zdjęcia umieszczone są na naszej stronie internetowej w zakładce Nasi Specjaliści.
 2. Opowiedz mniej więcej na czym będzie polegała wizyta i jak wygląda badanie przez lekarza. Można upewnić dziecko, że lekarz nie będzie używał żadnych igieł.
 3. Zachęcaj dziecko do zadawania pytań odnośnie wizyty. Odpowiadaj na pytania szczerze, używając języka dostosowanego do dziecka.
 4. Można również zabrać ulubioną zabawkę, smoczek czy pieluchę dziecka.

Pediatra prywatnie Warszawa - jak się umówić?

Aby umówić się na wizytę u pediatry prywatnie w Warszawie, należy podjąć następujące kroki:

 1. wybór pediatra Warszawa – bez obaw znajdziecie go Państwo w naszej placówce – lek. Zuzanna Porycka, lek. Justyna Sikorska, lek. Aleksandra Iwańska.
 2. kontakt telefoniczny lub online – w celu umówienia się na konsultację pediatryczną w poradni Kindermedica prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją lub skorzystanie z terminarza online dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce „umów wizytę”.

Kindermedica - poradnia pediatryczna w Warszawie

Specjalistyczna przychodnia dziecięca Kindermedica to poradnia pediatryczna Warszawa, która mieści się na Pradze Południe przy ulicy Kordeckiego 49 i zapewnia małym pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób dziecięcych. Specjalistkami które przyjmują w naszej placówce, są lek. Zuzanna Porycka, lek. Justyna Sikorska, lek. Aleksandra Iwańska. Panie Doktor posiadają szeroką wiedzę z zakresu chorób wieku dziecięcego oraz ciepłe podejście do naszych młodych pacjentów. Decydując się na wizytę w naszej przychodni, możecie Państwo liczyć na wykonanie wszystkich niezbędnych badań, specjalistyczne określenie choroby i wydanie zaleceń dotyczących jej leczenia lub skierowanie do ewentualnego leczenia szpitalnego.

Kindermedica to przyjazne miejsce dla dzielnych małych pacjentów oraz życzliwy i pomocny personel dla ich rodziców. W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Pediatra Weekend Warszawa

W poradni Kindemedica w każdy weekend, w sobotę przyjmuje lekarz pediatra. Specjalistyczna poradnia dziecięca znajduję się na Pradze Południe przy ul. Kordeckiego 49.

Jesteśmy dostępni w soboty i w każdy weekend.

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Kim jest pediatra?

Pediatra jet to lekarz, którego głównym zadaniem jest diagnozowanie, leczenie i profilaktyka chorób oraz problemów zdrowotnych występujących u dzieci w różnym wieku, od noworodków do okresu dorastania.

Co leczy pediatra?

Pediatra leczy choroby wieku dziecięcego m.in. infekcje układu oddechowego, przeziębienia, angina, zapalenie uszu oraz gardła, infekcje układu pokarmowego oraz moczowego, grypę oraz wiele innych.

Kiedy udać się do pediatry?

Jeżeli u dziecka występuje między innymi gorączka, kaszel, katar, bóle brzucha bądź gardła, problemy z wypróżnianiem się, mdłości, wymioty, utraty przytomności, wysypka na ciele, zmiany nastroju, problemy z koncentracją itp., należy udać się na wizytę do lekarza pediatry.

Czy dziecko może samo iść do pediatry?

U lekarza pediatry na wizycie z dzieckiem musi być obecny opiekun prawny bądź osoba, która została upoważniona na piśmie przez opiekuna prawnego. Prościej mówiąc, dziecko nie może samo pójść do pediatry.

Czy pediatra może wystawić L4 dla rodzica?

Jeżeli jest taka konieczność, lekarz pediatra może wystawić rodzicowi L4 na opiekę nad dzieckiem.

Do jakiego wieku dziecko chodzi do pediatry?

Dzieci do 18. roku życia mogą chodzić do lekarza pediatry

Czy w poradni Kindermedica można wykupić pakiet pediatryczny?

W poradni Kindermedica można wykupić pakiet pediatryczny, który obejmuje 3 wizyty u lekarza pediatry oraz podstawowe badania krwi (morfologia krwi, rozmaz krwi, OB, CRP oraz badanie ogólne moczu). Więcej informacji dowiesz się na naszej stronie w zakładce PAKIETY.

 

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Z listy poniżej możesz wybrać formę konsultacji: wizyta w gabinecie, wideoporada lub teleporada
Następnie należy wybrać dogodny termin u naszego specjalisty.
crosschevron-right