W poradni psychodietetycznej Kindermedica konsultację, terapię i poradnictwo psychodietetyczne prowadzi mgr Justyna Staśkiewicz. Jeśli zauważasz u swojego dziecka trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, ciągłym podjadaniem lub znacznym ograniczeniem spożywanych posiłków, problemami emocjonalnymi w związku z jedzeniem to specjalista psychodietetyk dziecięcy pomoże w rozwiązaniu tych problemów.
Psychodietetyk to najczęściej osoba, która ukończyła studia magisterskie z dziedziny psychologii, medycyny lub dietetyki, a następnie studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka. Specjalista ten, w swojej pracy łączy wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz psychologii. Jego zadaniem jest wprowadzenie stałych zmian w sposobie odżywiania dzieci oraz poprawy jakości ich życia emocjonalnego. Psychodietetyk zajmuje się układaniem zbilansowanej diety dla dziecka, po uprzednim zebraniu wywiadu medycznego oraz zbadaniu go pod katem budowy i masy ciała. Diagnozuje otyłość oraz niedowagę u dzieci. Dodatkowo, posiada wiedzę z zakresu psychopatologii, dzięki czemu potrafi diagnozować i pracować z dziećmi z zaburzeniami odżywiania tj. bulimia, anoreksja. Może również prowadzić dzieci chorujące na depresję, które odmawiają spożywania posiłków.
Psychodietetyk podczas swojej pracy gabinetowej, oprócz układania zbilansowanej diety, pracuje również z dzieckiem nad jego emocjami, motywacją do stałej zmiany, akceptacją siebie. Ważnym aspektem pracy psychodietetyka jest również prowadzenie psychoedukacji dzieciom oraz ich rodzinom, związanej ze zdrowym trybem życia i zmianami w nawykach żywieniowych. Rola edukacji jest kluczowa, ponieważ pomaga rodzicom i opiekunom zrozumieć znaczenie zdrowego żywienia, dzięki czemu mogą pomóc swoim dzieciom w walce z trudnościami.
Psychodietetyk dziecięcy prowadzi konsultację, poradnictwo oraz terapię u dzieci:
Należy podkreślić, że nie zawsze psychodietetyk podejmuje się długoterminowej pracy z pacjentem. Jeżeli zauważy, że problem jest poważny i wymaga profesjonalnego wsparcia, może skierować dziecko na psychoterapię do psychoterapeuty dziecięcego.
Wizyta u psychodietetyka dziecięcego nie wymaga specjalnego przygotowania się. Warto jest kilka dni przed wizytą stworzyć dzienniczek żywieniowy, czyli rozpisać dokładnie o której godzinie, co i ile zjadło dziecko. Dzięki temu psychodietetyk będzie miał wstępny obraz problemu, z którym zmaga się młody pacjent. Dodatkowo warto jest zabrać ze sobą:
Warto również przed wizytą porozmawiać z dzieckiem, na czym będzie ona polegała. W poradni Kindermedica, gabinet psychodietetyka wyposażony jest w dużą ilość zabawek, tablic manipulacyjnych, tak by dziecko nie stresowało się wizytą u specjalisty.
Aby umówić się na wizytę u psychodietetyka dziecięcego prywatnie w Warszawie, należy podjąć następujące kroki:
Specjalistyczna przychodnia dziecięca Kindermedica to poradnia psychodietetyczna dla dzieci Warszawa, która mieści się na Pradze Południe przy ulicy Kordeckiego 49 i zapewnia małym pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie zaburzeń odżywiania oraz nadwagi bądź niedowagi, wynikających głównie z problemów emocjonalnych. Specjalistką która przyjmuje w naszej placówce, jest mgr Justyna Staśkiewicz. Pani magister posiada szeroką wiedzę z zakresu trudności w obszarze zdrowego odżywiania oraz ciepłe podejście do naszych młodych pacjentów. Decydując się na wizytę w naszej przychodni, możecie Państwo liczyć na wykonanie wszystkich niezbędnych badań, specjalistyczne określenie choroby i wydanie zaleceń dotyczących jej leczenia oraz terapii.
Kindermedica to przyjazne miejsce dla dzielnych małych pacjentów oraz życzliwy i pomocny personel dla ich rodziców. W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Psychodietetyk to specjalista, który pomaga osobom zmagającymi się z problemami związanymi z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, która głównie wynika z problemów emocjonalnych.
Psychodietetyk to osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia, dietetyka bądź medycyna, a następnie studia podyplomowe z psychodietetyki. Bywa tak, że lekarz posiada kwalifikacje z zakresu psychodietetyki.
Psychodietetyk to osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia, dietetyka bądź medycyna, a następnie studia podyplomowe z psychodietetyki. Bywa tak, że psycholog posiada kwalifikacje z zakresu psychodietetyki.
Psychodietetyk rozpisuje diety, układane indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Psychodietetyk zajmuje się konsultowaniem, poradnictwem oraz prowadzeniem terapii osobom, które zmagają się z problemami dotyczącymi jedzenia oraz utrzymaniem odpowiedniej masy ciała. Jeżeli zauważy, że problemy te są poważne i wymaga profesjonalnego wsparcia, może skierować dziecko na psychoterapię do psychoterapeuty dziecięcego.