Psychodietyk dziecięcy Warszawa

W poradni psychodietetycznej Kindermedica konsultację, terapię i poradnictwo psychodietetyczne prowadzi mgr Justyna Staśkiewicz. Jeśli zauważasz u swojego dziecka trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, ciągłym podjadaniem lub znacznym ograniczeniem spożywanych posiłków, problemami emocjonalnymi w związku z jedzeniem to specjalista psychodietetyk dziecięcy pomoże w rozwiązaniu tych problemów.

Kim jest psychodietetyk dziecięcy?

Psychodietetyk to najczęściej osoba, która ukończyła studia magisterskie z dziedziny psychologii, medycyny lub dietetyki, a następnie studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka. Specjalista ten, w swojej pracy łączy wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz psychologii. Jego zadaniem jest wprowadzenie stałych zmian w sposobie odżywiania dzieci oraz poprawy jakości ich życia emocjonalnego. Psychodietetyk zajmuje się układaniem zbilansowanej diety dla dziecka, po uprzednim zebraniu wywiadu medycznego oraz zbadaniu go pod katem budowy i masy ciała. Diagnozuje otyłość oraz niedowagę u dzieci. Dodatkowo, posiada wiedzę z zakresu psychopatologii, dzięki czemu potrafi diagnozować i pracować z dziećmi z zaburzeniami odżywiania tj. bulimia, anoreksja. Może również prowadzić dzieci chorujące na depresję, które odmawiają spożywania posiłków.

Psychodietetyk podczas swojej pracy gabinetowej, oprócz układania zbilansowanej diety, pracuje również z dzieckiem nad jego emocjami, motywacją do stałej zmiany, akceptacją siebie. Ważnym aspektem pracy psychodietetyka jest również prowadzenie psychoedukacji dzieciom oraz ich rodzinom, związanej ze zdrowym trybem życia i zmianami w nawykach żywieniowych. Rola edukacji jest kluczowa, ponieważ pomaga rodzicom i opiekunom zrozumieć znaczenie zdrowego żywienia, dzięki czemu mogą pomóc swoim dzieciom w walce z trudnościami.

Kiedy zgłosić się do psychodietetyka dziecięcego?

Psychodietetyk dziecięcy prowadzi konsultację, poradnictwo oraz terapię u dzieci:

 • z nadwagą bądź niedowagą,
 • które były już na wielu dietach, ale nie przyniosły porządnych rezultatów,
 • zmagającymi się z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi,
 • które nie akceptują swojego ciała,
 • zmagają się z zaburzeniami odżywiania tj. anoreksja, bulimia,
 • które „zajadają” emocje np. stres, smutek, złość, poczucie winy, wstyd,
 • Preferujące tylko określone produkty spożywcze.

Należy podkreślić, że nie zawsze psychodietetyk podejmuje się długoterminowej pracy z pacjentem. Jeżeli zauważy, że problem jest poważny i wymaga profesjonalnego wsparcia, może skierować dziecko na psychoterapię do psychoterapeuty dziecięcego.

Jak przygotować się na wizytę do psychodietetyka dziecięcego?

Wizyta u psychodietetyka dziecięcego nie wymaga specjalnego przygotowania się. Warto jest kilka dni przed wizytą stworzyć dzienniczek żywieniowy, czyli rozpisać dokładnie o której godzinie, co i ile zjadło dziecko. Dzięki temu psychodietetyk będzie miał wstępny obraz problemu, z którym zmaga się młody pacjent. Dodatkowo warto jest zabrać ze sobą:

 • dokumenty z konsultacji psychologicznych, diagnoz, jeżeli dziecko posiada,
 • wyniki badań krwi, jeżeli były niedawno robione,
 • listę objawów i trudności, z którymi zmaga się dziecko na codzień.

Warto również przed wizytą porozmawiać z dzieckiem, na czym będzie ona polegała. W poradni Kindermedica, gabinet psychodietetyka wyposażony jest w dużą ilość zabawek, tablic manipulacyjnych, tak by dziecko nie stresowało się wizytą u specjalisty.

Psychodietetyk prywatnie Warszawa - jak się umówić?

Aby umówić się na wizytę u psychodietetyka dziecięcego prywatnie w Warszawie, należy podjąć następujące kroki:

 1. wybór psychodietetyka dziecięcego Warszawa – bez obaw znajdziecie go Państwo w naszej placówce – mgr Justyna Staśkiewicz.
 2. kontakt telefoniczny lub online – w celu umówienia się na konsultację psychodietetyczną w poradni Kindermedica prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją lub skorzystanie z terminarza online dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce „umów wizytę”.

Kindermedica - poradnia psychodietetyczna dla dzieci w Warszawie

Specjalistyczna przychodnia dziecięca Kindermedica to poradnia psychodietetyczna dla dzieci Warszawa, która mieści się na Pradze Południe przy ulicy Kordeckiego 49 i zapewnia małym pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie zaburzeń odżywiania oraz nadwagi bądź niedowagi, wynikających głównie z problemów emocjonalnych. Specjalistką która przyjmuje w naszej placówce, jest  mgr Justyna Staśkiewicz. Pani magister posiada szeroką wiedzę z zakresu trudności w obszarze zdrowego odżywiania oraz ciepłe podejście do naszych młodych pacjentów. Decydując się na wizytę w naszej przychodni, możecie Państwo liczyć na wykonanie wszystkich niezbędnych badań, specjalistyczne określenie choroby i wydanie zaleceń dotyczących jej leczenia oraz terapii.

Kindermedica to przyjazne miejsce dla dzielnych małych pacjentów oraz życzliwy i pomocny personel dla ich rodziców. W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czym zajmuje się psychodietetyk?

Psychodietetyk to specjalista, który pomaga osobom zmagającymi się z problemami związanymi z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, która głównie wynika z problemów emocjonalnych.

Czy psychodietetyk to lekarz?

Psychodietetyk to osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia, dietetyka bądź medycyna, a następnie studia podyplomowe z psychodietetyki. Bywa tak, że lekarz posiada kwalifikacje z zakresu psychodietetyki.

Czy psychodietetyk to psycholog?

Psychodietetyk to osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia, dietetyka bądź medycyna, a następnie studia podyplomowe z psychodietetyki. Bywa tak, że psycholog posiada kwalifikacje z zakresu psychodietetyki.

Czy psychodietetyk rozpisuje diety?

Psychodietetyk rozpisuje diety, układane indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Czy psychodietetyk prowadzi terapię?

Psychodietetyk zajmuje się konsultowaniem, poradnictwem oraz prowadzeniem terapii osobom, które zmagają się z problemami dotyczącymi jedzenia oraz utrzymaniem odpowiedniej masy ciała.   Jeżeli zauważy, że problemy te są poważne i wymaga profesjonalnego wsparcia, może skierować dziecko na psychoterapię do psychoterapeuty dziecięcego.

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Z listy poniżej możesz wybrać formę konsultacji: wizyta w gabinecie, wideoporada lub teleporada
Następnie należy wybrać dogodny termin u naszego specjalisty.
crosschevron-right