Neurochirurg Dziecięcy Warszawa

Neurochirurgia dziecięca jest niezwykle ważną oraz wąską dziedziną medycyny. Zajmuje się chorobami układu nerwowego dzieci. Różnicą pomiędzy neurologią dziecięcą a neurochirurgią dziecięcą jest taka, że do neurochirurga dziecięcego kierowane są dzieci, u których leczenie farmakologiczne przepisane przez neurologa jest niewystarczające i wymagana jest interwencja chirurgiczna.

Kim jest neurochirurg dziecięcy?

Neurochirurg dziecięcy to lekarz specjalizujący się w chirurgii układu nerwowego u dzieci. Specjalizacja ta obejmuje diagnozowanie i leczenie różnych schorzeń i chorób związanych z mózgiem, rdzeniem kręgowym, nerwami obwodowymi i innymi strukturami nerwowymi u dzieci. Neurochirurg dziecięcy leczy choroby układu nerwowego, szczególnie te, w których leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Oprócz leczenia farmakologicznego, specjalista ten może wykonać nieinwazyjne zabiegi chirurgiczne oraz operacje.
Neurochirurgia dziecięca jest wąską i precyzyjną specjalizacją ze względu na to, że układ nerwowy młodego człowieka cały czas się rozwija. W związku z tym neurochirurg dziecięcy posiada specjalistyczną wiedzę na temat przebiegu oraz funkcjonowania poszczególnych nerwów oraz struktur układu nerwowego dziecka.

Neurochirurg dziecięcy Warszawa - jakie leczy choroby?

Neurochirurg dziecięcy Warszawa specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób związanych z układem nerwowym, w tym mózgiem, rdzeniem kręgowym, nerwami obwodowymi i innymi strukturami nerwowymi u dzieci. W specjalistycznej poradni Kindermedica neurochirurg dziecięcy specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu operacyjnym:

  • nowotworów mózgu
  • urazów rdzenia kręgowego
  • urazów kręgosłupa
  • torbieli mózgu
  • syringomielii
  • wodogłowia
  • padaczki, w tym lekoopornej
  • zespołu Chiari
  • przepuklin mózgowych oraz rdzeniowych
  • wad cewy nerwowej
  • krwiaków podokostnowych u niemowląt
  • przedwczesne zrośnięcie się szwów czaszkowych
  • patologii związanych z ośrodkowym układem nerwowym.

Neurochirurg dziecięcy obejmują opieką medyczną dzieci od urodzenia (w tym noworodki i niemowlęta) do 18. roku życia.

Prywatna poradnia neurochirurgii dziecięcej Warszawa - kiedy się zgłosić?

Przede wszystkim na konsultację do neurochirurga dziecięcego powinno udać się z dzieckiem, jeżeli leczenie farmakologiczne zlecone przez neurologa dziecięcego nie poprawia stanu zdrowia dziecka. Dodatkowo, do poradni neurochirurgi dziecięcej powinni zapisać się pacjenci z następującymi objawami:

  • nawracające bóle kręgosłupa
  • drętwienie bądź mrowienie kończyć
  • zaburzenia koordynacji ruchowej
  • nieprawidłowe napięcie mięśniowe
  • częste bóle głowy
  • zawroty głowy
  • omdlenia, zasłabnięcia
  • zaburzenia funkcjonowania narządów zmysłu
  • drgawki
  • problemy z pamięcią, koncentracją.

Lekarz neurochirurg dziecięcy oprócz wykonywania zabiegów medycznych, zajmuje się także diagnozowaniem chorób. W związku z tym, jeżeli u dziecka wystąpią niepokojące objawy, warto udać się na konsultację do neurochirurga dziecięcego.

Jak przebiega wizyta u neurochirurga dziecięcego?

Przebieg wizyty u neurochirurga dziecięcego zależy od powodu z jakim zgłosili się rodzice oraz dziecko. Niemniej jednak, praktycznie każda konsultacja rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu medycznego, podczas którego lekarz pyta o przebyte choroby, dotychczasowe leczenie oraz objawy. Dodatkowo, zapoznaje się z całą dokumentacją medyczną, jeśli została przyniesiona na wizytę. Następnie, przeprowadza badanie podmiotowe oraz neurologiczne dziecka.
Po zebraniu wszystkich informacji neurochirurg dziecięcy może postawić diagnozę oraz zaproponować dalsze leczenie. W przypadku neurochirurgi dziecięcej proces leczenia może obejmować farmakoterapię oraz zabiegi chirurgiczne, zarówno nieinwazyjne oraz operacje.
W niektórych przypadkach lekarz neurochirurg dziecięcy może potrzebować rozszerzonej diagnostyki. W związku z tym mogą zostać zlecone dodatkowe badania medyczne.

Jakie badania najczęściej zleca neurochirurg dziecięcy?

Neurochirurg dziecięcy podczas procesu diagnostycznego może zlecić badania obrazowe tj. rezonans komputerowy bądź tomografię komputerową. W niektórych przypadkach może również zostać zlecone badanie USG jako forma mniej inwazyjna np. USG przezciemiączkowe, szwów czaszkowych bądź badanie dopplerowskie tętnic lub żył szyjnych i kręgowych.

Neurochirurg dziecięcy Warszawa - co po wizycie?

Najważniejsze jest, aby stosować się do zaleceń lekarza. Jeżeli neurochirurg dziecięcy uznał, że konieczny jest zabieg chirurgiczny, należy się zgłosić do wyznaczonego szpitala w celu umówienia zabiegu. Warto pamiętać, że większość zabiegów neurochirurgicznych wymaga hospitalizacji oraz późniejszej rehabilitacji.

Neurochirurg dziecięcy prywatnie - jak się umówić?

Aby umówić się na wizytę u neurochirurga prywatnie w Warszawie, należy podjąć następujące kroki:

  1. wybór neurochirurga dziecięcego Warszawa – bez obaw znajdziecie go Państwo w specjalistycznej poradni Kindermedica - lek. Dariusz Dziedzic
  2. kontakt telefoniczny lub online – w celu umówienia się na konsultację neurochirurgiczną w przychodni Kindermedica prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją lub skorzystanie z terminarza online dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce „umów wizytę”.

Kindermedica – poradnia neurochirurgiczna dla dzieci w Warszawie

Specjalistyczna przychodnia dziecięca Kindermedica to poradnia neurochirurgiczna dla dzieci Warszawa, która mieści się przy ulicy Kordeckiego 49 i zapewnia małym pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób układu nerwowego. Specjalistą, który przyjmuje w naszej placówce, jest lek. Dariusz Dziedzic, który ma niezwykłe podejście do dzieci, a w czasie wizyty potrafi wywołać uśmiech na ich twarzach. Decydując się na wizytę w naszej przychodni, możecie Państwo liczyć na specjalistyczne określenie choroby i wydanie zaleceń dotyczących jej leczenia lub skierowanie do ewentualnego leczenia szpitalnego.

Kindermedica to przyjazne miejsce dla dzielnych małych pacjentów oraz życzliwy i pomocny personel dla ich rodziców. W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Gdzie przyjmuje prywatnie neurochirurg dziecięcy ?

Neurochirurg dziecięcy Warszawa przyjmuje w poradni specjalistycznej Kindermedica.

Kiedy z dzieckiem do neurochirurga dziecięcego?

Do neurochirurga dziecięcego należy zgłosić się, jeżeli pojawią się objawy tj.: bóle i zawroty głowy, mrowienie bądź niedowład kończyn, bóle kręgosłupa, drgawki, omdlenia, problemy z pamięcią i koncentracją.

Czy neurochirurg może skierować na operację?

Neurochirurg dziecięcy może zlecić zabieg chirurgiczny bądź operację, jeżeli jest to konieczne.

Jaki dobry neurochirurg dziecięcy Warszawa?

Neurochirurg dziecięcy Dariusz Dziedzic wyróżnia się ogromnym doświadczeniem i niezwykłym podejściem do dzieci.

Czy do neurochirurga dziecięcego potrzebne jest skierowanie?

Do wizyty u neurochirurga dziecięcego w ramach NFZ potrzebne jest skierowanie od lekarza pediatry. Natomiast w przypadku prywatnej wizyty takie skierowanie nie jest potrzebne.

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Z listy poniżej możesz wybrać formę konsultacji: wizyta w gabinecie, wideoporada lub teleporada
Następnie należy wybrać dogodny termin u naszego specjalisty.
crosschevron-right