Diagnoza ADHD u dzieci Warszawa

Zauważyli Państwo, że Wasze dziecko „najpierw robi/mówi, potem myśli”, ma trudności z czekaniem na swoją kolej, często wybucha złością, ciężko mu się skupić oraz nie potrafi usiedzieć w miejscu? Często są to pierwsze symptomy ADHD u dzieci, czyli Zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi lub bez.

Poniżej przedstawiamy procedurę diagnostyczną w poradni Kindermedica.

1. Wywiad diagnostyczny z opiekunem/ami – WIZYTA BEZ DZIECKA

Podczas spotkania psycholog-diagnosta zbiera informacje na temat funkcjonowania i rozwoju dziecka w środowisku rodzinnym oraz szkolnym/przedszkolnym. Ważne, żeby na wizytę opiekunowie zabrali ze sobą całą dokumentację medyczną i psychologiczną dziecka. Jeżeli dziecko posiada opinie innych specjalistów – prosimy o zabranie ich ze sobą. Podczas spotkania psycholog wytłumaczy cały proces diagnostyczny i odpowie na wszystkie pytania. Podczas tego spotkania opiekunowie otrzymują zazwyczaj do wypełnienia kwestionariusz Conners 3  – narzędzie diagnostyczne  służące do pomiaru zachowań związanych z ADHD.

Czas trwania: 60 minut

2. Obserwacja psychologiczna diagnosty dziecięcego – WIZYTA Z DZIECKIEM

Podczas drugiej wizyty psycholog przeprowadza wstępną obserwację dziecka, dokonuje oceny rozwoju psychoruchowego i społeczno-emocjonalnego.

Czas trwania: 60 minut

3. Diagnoza psychologiczna – WIZYTA Z DZIECKIEM

Podczas 3 spotkania psycholog diagnosta dzieci i młodzieży przeprowadza badania diagnostyczne za pomocą narzędzi diagnostycznych: Skali inteligencji Stanford-Binet 5.

Czas trwania: 60 minut

4. Obserwacja psychiatry dziecięcego - WIZYTA Z DZIECKIEM

Wizyta przeznaczona jest dla rodziców i dziecka. Na początku psychiatra rozmawia z rodzicami i zbiera wywiad a następnie podczas wspólnej zabawy i rozmowy przeprowadza badanie dziecka. Wizyta nie jest stresująca dla pacjenta, ponieważ polega na wspólnej zabawie ze specjalistą (malowaniu, rysowaniu, układaniu zabawek).

Czas trwania: 60 minut

5. Omówienie diagnozy - WIZYTA BEZ DZIECKA

Konsultacja przeznaczona jest dla rodziców bez obecności dziecka. Podczas spotkania psycholog-diagnosta omawia całą procedurę diagnostyczną oraz przekazuje wnioski. Psycholog może zaproponować plan terapeutyczny i odpowiedzieć na wszelkie pytania opiekunów.

Podczas spotkania przekazywana jest pełna opinia wraz z zaświadczeniem od lekarza psychiatry.

Na wszelkie pytania dotyczące diagnoz z chęcią odpowiemy Państwu pod numerem telefonu 507 022 003.

Cena pełnej diagnozy wraz wydaniem opinii to 1670 zł.

Zespół diagnostyczny w poradni Kindermedica tworzą wykwalifikowani specjalisci

mgr Katarzyna Czubryna-Chudek
psycholog diagnosta dzieci i młodzieży

Umów wizytę

crosschevron-right