Neurolog dziecięcy to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz opieką nad dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, czyli takimi które dotyczą układu nerwowego. Neurolog dziecięcy Warszawa, będący absolwentką akademii medycznej, bada i monitoruje rozwój neurologiczny dziecka w celu wczesnego wykrywania ewentualnych opóźnień lub problemów rozwojowych u pacjentów w przedziale wiekowym od niemowlęctwa do 18-stego roku życia. Dodatkowo, udziela porad i informacji rodzicom/opiekunom prawnym dotyczących opieki nad dzieckiem z zaburzeniami neurologicznymi, w tym dotyczących leczenia i terapii. Warto podkreślić, że neurolog dziecięcy jest jednocześnie lekarzem pediatrą, więc podczas diagnozowania patrzy całościowo na młodego pacjenta.
W poradni Kindermedica specjalista neurolog dziecięcy Warszawa diagnozuje i leczy zaburzenia neurologiczne u dzieci. Poradnia oferuje kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób układu nerwowego.
Wizyta u neurologa dziecięcego jest zalecana w przypadku wystąpienia u dziecka:
Wczesna diagnoza i leczenie mogą pomóc w poprawie jakości życia dziecka i zminimalizowaniu skutków zaburzeń neurologicznych. Dlatego też, jeżeli zauważasz u swojego dziecka niepokojące objawy neurologiczne, należy udać się na wizytę do lekarza neurologa dziecięcego, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę, a w razie konieczności dobierze odpowiednie metody leczenia. Warto dodać, że neurolog dziecięcy Warszawa ściśle współpracuje z psychologami, psychiatrami, logopedami, neurologopedami, fizjoterapeutami, aby zapewnić dziecku kompleksową opiekę zdrowotną.
Zapisanie dziecka do neurologa dziecięcego Warszawa powinno nastąpić w przypadku wystąpienia:
Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia neurologicznego Twojego dziecka, zawsze warto skonsultować się z lekarzem pediatrą bądź zasugerować wizytę w poradni neurologicznej w celu dalszej oceny i opieki specjalistycznej.
Przygotowanie się na wizytę do neurologa dziecięcego pomoże w skutecznej komunikacji z lekarzem i zapewni dokładniejszą diagnozę i odpowiednie leczenie dla Twojego dziecka, a także zminimalizuje stres związany z wizytą. Dlatego też, pamiętaj aby:
Ważne, by porozmawiać z dzieckiem przed wizytą, na czym będzie ona polegała. Dzięki temu dziecko będzie się mniej stresowało, co ułatwi szybsze przeprowadzenie badania oraz konsultacji. Można również zabrać ze sobą ulubioną zabawkę, smoczek czy pieluchę dziecka. W poradni Kindermedica poczekalnia dla pacjentów jest wyposażona w zabawki, tak by młodzi pacjenci nie nudzili się w trakcie wizyty u lekarza. Jeżeli rodzic wie, że dziecko ma trudności z czekaniem, może zabrać ze sobą jego ulubioną zabawkę. Przyda się ona zwłaszcza wtedy, gdy rodzice chcą porozmawiać z lekarzem po badaniu.
Wizyta u neurologa dziecięcego w poradni Kindermedica trwa zazwyczaj 30 minut. Do gabinetu proszony jest młody pacjent oraz jego opiekun. Wizyta może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i charakteru problemu neurologicznego. Niemniej jednak zachowane są pewne kroki:
Warto zaznaczyć, że wielu specjalistów z zakresu neurologii i epileptologii pracuje w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, co podkreśla ich doświadczenie zawodowe oraz zaangażowanie w leczenie dzieci.
Warto pamiętać, że leczenie neurologiczne zazwyczaj wymaga wizyt kontrolnych, w celu monitorowania zdrowia dziecka. W jakiej częstotliwości powinny być odbywane wizyty kontrolne ustalane jest przez lekarza neurologa dziecięcego w Warszawie. Lekarz specjalista może na potrzeby leczenia zlecać badania kontrole, w celu monitorowania efektów.
Aby umówić się na wizytę u neurologa dziecięcego prywatnie w Warszawie, należy podjąć następujące kroki:
Specjalistyczna przychodnia dziecięca Kindermedica to poradnia neurologiczna dla dzieci Warszawa, która mieści się na Pradze Południe przy ulicy Kordeckiego 49 i zapewnia małym pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób neurologicznych. Nasza placówka specjalizuje się również w neurologii dziecięcej, co pozwala na wczesną diagnostykę i interwencję w przypadku problemów neurologicznych u dzieci. Specjalistką która przyjmuje w naszej placówce, jest lek. Magdalena Kaczorowska-Frontczak. Pani Doktor posiada szeroką wiedzę z zakresu dziecięcych chorób neurologicznych oraz ciepłe podejście do naszych młodych pacjentów. Decydując się na wizytę w naszej przychodni, możecie Państwo liczyć na wykonanie wszystkich niezbędnych badań, specjalistyczne określenie choroby i wydanie zaleceń dotyczących jej leczenia lub skierowanie do ewentualnego leczenia szpitalnego.
Specjalista neurolog dziecięcy to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz opieką nad dziećmi z chorobach neurologicznych, czyli takimi które dotyczą układu nerwowego.
Przed wizytą u neurologa dziecięcego nie trzeba wykonywać żadnych zbadań. Jeżeli będzie taka konieczność, lekarz specjalista wypisze zalecenia, po uprzednim zbadaniu dziecka.
Jeżeli zauważasz, że Twoje dziecko pojawiają się: napady padaczkowe, zawroty i bóle głowy, problemy z równowagą i koordynacją, opóźnienia w rozwoju psychoruchowym (mówieniu, chodzeniu, gestykulacji, utrzymywaniu główki), zaburzenia zachowania, problemy z mówieniem, utraty przytomności, tiki, zaburzenia rozwojowe, zaburzenia ruchowe, warto jest udać się na konsultację do neurologa dziecięcego.
W poradni Kindermedica można wybrać formę wizyty online u specjalisty. Zaleca się jednak, by pierwsza wizyta odbyła się w formie stacjonarnej, by lekarz specjalista mógł zbadać dziecko. Kolejne wizyty, czyli wizyty kontrolne mogą odbywać się w formie teleporady bądź videoporady, po otrzymaniu zgody od neurologa dziecięcego.
Częsteostliwość wizyt kontrolnych dziecka ustala neurolog dziecięcy. Wszystko zależy od choroby dziecko oraz jego wyników badań.
W poradni neurologicznej Kindermedica wizyty odbywają się prywatnie. Nie potrzeba więc skierowania, by zapisać dziecko do neurologa dziecięcego.
Jeżeli u dziecka pojawiają się zaburzenia snu, można zapisać je na konsultacje do neurologa dziecięcego, który w procesie diagnostycznym ustali czy istniejący problem ma podłoże neurobiologiczne.
Częste bóle głowy u dziecka mogą mieć podłoże neurobiologiczne, dlatego warto je skonsultować z lekarze neurologiem dziecięcym. Warto pamiętać, że neurolog dziecięcy jest również pediatrą, więc przy badaniu dziecka patrzy na niego całościowo.
9. Czy neurolog może stwierdzić u dziecka mózgowe porażenie dziecięce?
Zaburzenia koncentracji uwagi może diagnozować lekarz neurolog. Może również zlecić wizytę u psychiatry dziecięcego oraz psychologa dziecięcego.
Zaburzenia koncentracji uwagi może diagnozować lekarz neurolog. Może również zlecić wizytę u psychiatry dziecięcego oraz psychologa dziecięcego.
Jeżeli lekarz neurolog dziecięcy uzna, że dziecku z diagnozą ADHD potrzebne są leki, może wystawić taką receptę.
Badanie USG przezciemiączkowe dziecka nie wymaga skierowania od neurologa dziecięcego. Zaleca się, by każde niemowlę miało USG przezciemiączkowe, nawet jeśli nie występują żadne objawy neurologiczne.
Jeżeli u dziecka obserwuje się tiki, należy skonsultować je z lekarzem neurologiem dziecięcym, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego, zbada dziecko i zaproponuje odpowiednie leczenie, które nie zawsze ma charakter farmakologiczny.
Zaobserwowanie u dziecka wzmożonego napięcia mięśniowego, wymaga konsultacji u lekarza neurologa dziecięcego, który zbada dziecko i zaproponuje odpowiednie leczenie. Może również zlecić wizytę u fizjoterapeuty.