W poradni neurologopedycznej Kindermedica konsultację i terapię neurologopedyczną prowadzi mgr Beata Kawczyńska. Jeśli zauważasz u swojego dziecka trudności z przyjmowaniem, połykaniem, przeżuwaniem pokarmu lub występują u niego problemy w zakresie budowy i napięcia narządów jamy ustnej to specjalista neurologpeda dziecięcy pomoże w przeprowadzeniu diagnozy oraz terapii.

Kim jest neurologopeda dziecięcy?

Neurologopeda dziecięcy specjalizuje się w pracy z dziećmi, u których występują trudności i zaburzenia mowy. Zaburzenia te mogą powstać w wyniku problemów neurologicznych, układu nerwowego czy zaburzenia neuromotorycznych. Podczas konsultacji specjalista dziecięcy neurologopeda ocenia: budowę i napięcie narządów jamy ustnej, warg, języka oraz wędzidełka. Ponadto neurologopeda wykonuje diagnozę funkcji pokarmowych u dzieci, u których występują zaburzenia przyjmowania, rozdrabniania pokarmu czy problemy ze ssaniem piersi lub butelki.

Kiedy zgłosić się do neurologopedy dziecięcego?

Neurologopeda dziecięcy diagnozuje i prowadzi terapię u dzieci:

  • z uszkodzeniami i dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego,
  • z zaburzeniami mowy, wynikającymi z choroby bądź wypadku,
  • z trudnościami połykania lub ssania piersi lub butelki
  • z mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • z całościowymi zaburzeniami rozwoju - Autyzm, Zespół Aspergera,
  • z zespołem Downa,
  • z rozszczepem wargi i/lub podniebienia,
  • z opóźnionym rozwojem mowy, afazją, dyzartią

Jak przygotować się do wizyty u neurologpedy dziecięcego?

Wizyta u neurologopedy dziecięcego nie wymaga specjalnego przygotowania. Natomiast należy pamiętać, aby zabrać ze sobą:

  • dokumentację medyczną dziecka z wizyt u innych specjalistów
  • listę objawów i trudności, z którymi dziecko zmaga się na co dzień
  • butelkę lub smoczek, którego używa dziecko w przypadku wizyty związanej z trudnościami w zakresie karmienia

Warto również przed wizytą porozmawiać z dzieckiem, na czym będzie ona polegała. Aby zmniejszyć stres dziecka można zabrać ze sobą ulubioną zabawkę. W poradni Kindermedica, gabinet neurologopedyczny wyposażony jest w dużą ilość zabawek, tablic manipulacyjnych, tak by dziecko nie stresowało się wizytą u specjalisty.

Neurologopeda prywatnie Warszawa - jak się umówić?

Aby umówić się na wizytę u neurologopedy dziecięcego prywatnie w Warszawie, należy podjąć następujące kroki:

  1. wybór neurologopedy dziecięcego Warszawa – bez obaw znajdziecie go Państwo w naszej placówce – mgr Beata Kawczyńska.
  2. kontakt telefoniczny lub online – w celu umówienia się na konsultację neurologopedyczną w poradni Kindermedica prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją lub skorzystanie z terminarza online dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce „umów wizytę”.

Kindermedica - poradnia neurologopedyczna dla dzieci w Warszawie

Specjalistyczna przychodnia dziecięca Kindermedica to poradnia neurologopedyczna dla dzieci Warszawa, która mieści się na Pradze Południe przy ulicy Kordeckiego 49 i zapewnia małym pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie zaburzeń mowy, wynikających z problemów neurologicznych, układu nerwowego czy zaburzenia neuromotorycznego. Specjalistką która przyjmuje w naszej placówce, jest  mgr Beata Kawczyńska. Pani magister posiada szeroką wiedzę z zakresu neurologicznych zaburzeń mowy oraz ciepłe podejście do naszych młodych pacjentów. Decydując się na wizytę w naszej przychodni, możecie Państwo liczyć na wykonanie wszystkich niezbędnych badań, specjalistyczne określenie choroby i wydanie zaleceń dotyczących jej leczenia oraz terapii.

Kindermedica to przyjazne miejsce dla dzielnych małych pacjentów oraz życzliwy i pomocny personel dla ich rodziców. W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji.

FAQ - najczęściej zadawane pytania.

Kim jest neurologopeda dziecięcy

Neurologopeda to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką zaburzeń mowy i komunikacji językowej, które wynikają z zaburzeń neurologicznych. W poradni Kindermedica neurologopeda przyjmuje pacjentów od urodzenia do 18. roku życia.

Czy neurologopeda to lekarz?

Neurologopeda nie jest lekarzem. Posiada jednak wiedzę z zakresu anatomii i funkcjonowania narządów aparatu mowy.

Czy neurologopeda to też logopeda?

Neurologopeda jest specjalistą logopedą, który dodatkowo specjalizuje się w zaburzeniach mowy powstałych w wyniku problemów neurologicznych.

Czy neurologopeda pracuje z dziećmi z problemami z połykaniem i ssaniem?

Neurologopeda dziecięcy specjalizuje się w diagnozie i terapii u dzieci z problemami w zakresie połykania i ssania piersi i/lub butelki.

Jak często są wizyty u neurologopedy?

Ilość wizyt jest ustalana po pierwszej konsultacji u nerologopedy dziecięcego. Specjalista opracowuje plan leczenia i omawia częstotliwość wizyt z opiekunami.

 

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Umów wizytę u jednego z naszych specjalistów w Kindermedica.

Z listy poniżej możesz wybrać formę konsultacji: wizyta w gabinecie, wideoporada lub teleporada
Następnie należy wybrać dogodny termin u naszego specjalisty.
crosschevron-right