Zauważyli Państwo, że Wasze dziecko „najpierw robi/mówi, potem myśli”, ma trudności z czekaniem na swoją kolej, często wybucha złością, ciężko mu się skupić oraz nie potrafi usiedzieć w miejscu? Często są to pierwsze symptomy ADHD u dzieci, czyli Zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi lub bez.
Oto kluczowe elementy diagnozy autyzmu u dzieci:
(Każdy z procesów diagnozy mogą Państwo opłacić osobno. Nie wymagamy płatności za całą procedurę diagnostyczną przed pierwszą wizytą.)
1. Wywiad diagnostyczny z opiekunem/ami – WIZYTA BEZ DZIECKA
Podczas spotkania psycholog-diagnosta zbiera informacje na temat funkcjonowania i rozwoju dziecka w środowisku rodzinnym oraz szkolnym/przedszkolnym. Ważne, żeby na wizytę opiekunowie zabrali ze sobą całą dokumentację medyczną i psychologiczną dziecka. Jeżeli dziecko posiada opinie innych specjalistów – prosimy o zabranie ich ze sobą. Podczas spotkania psycholog wytłumaczy cały proces diagnostyczny i odpowie na wszystkie pytania. Podczas tego spotkania opiekunowie otrzymują zazwyczaj do wypełnienia kwestionariusz Conners 3 – narzędzie diagnostyczne służące do pomiaru zachowań związanych z ADHD.
Czas trwania: 60 minut
Cena wizyty: 230 zł
2. Obserwacja psychologiczna diagnosty dziecięcego – WIZYTA Z DZIECKIEM
Podczas drugiej wizyty psycholog przeprowadza wstępną obserwację dziecka, dokonuje oceny rozwoju psychoruchowego i społeczno-emocjonalnego.
Czas trwania: 60 minut
Cena wizyty: 230 zł
3. Diagnoza psychologiczna – WIZYTA Z DZIECKIEM
Podczas 3 spotkania psycholog diagnosta dzieci i młodzieży przeprowadza badania diagnostyczne za pomocą narzędzi diagnostycznych: Skali inteligencji Stanford-Binet 5.
Czas trwania: 60 minut
Cena wizyty: 300 zł
4. Obserwacja psychiatry dziecięcego - WIZYTA Z DZIECKIEM
Wizyta przeznaczona jest dla rodziców i dziecka. Na początku psychiatra rozmawia z rodzicami i zbiera wywiad a następnie podczas wspólnej zabawy i rozmowy przeprowadza badanie dziecka. Wizyta nie jest stresująca dla pacjenta, ponieważ polega na wspólnej zabawie ze specjalistą (malowaniu, rysowaniu, układaniu zabawek).
Czas trwania: 60 minut
Cena wizyty: 540 zł
5. Omówienie diagnozy - WIZYTA BEZ DZIECKA
Konsultacja przeznaczona jest dla rodziców bez obecności dziecka. Podczas spotkania psycholog-diagnosta omawia całą procedurę diagnostyczną oraz przekazuje wnioski. Psycholog może zaproponować plan terapeutyczny i odpowiedzieć na wszelkie pytania opiekunów.
Podczas spotkania przekazywana jest pełna opinia wraz z zaświadczeniem od lekarza psychiatry.
W Poradni Kindermedica opinia psychologiczno-psychiatryczna przygotowywana jest zespołowo – psycholog-diagnosta wspólnie ze specjalistą psychiatrą dziecięcym ustalają diagnozę oraz plan terapii dziecka, który jest szczegółowo omawiany podczas ostatniego spotkania.
Czas trwania: 60 minut
Cena wizyty: 430 zł
Współpraca z doświadczonymi specjalistami i skorzystanie z usług placówki specjalistycznej, takiej jak Kindermedica, może znacznie ułatwić proces diagnozy ADHD i umożliwić szybsze opracowanie indywidualnego planu leczenia, dostosowanego do potrzeb konkretnego dziecka. W przypadku potwierdzenia ADHD, specjaliści wspólnie z rodzicami opracują strategię radzenia sobie z objawami, a także ewentualne formy terapii behawioralnej czy farmakologicznej, zgodnie z potrzebami i preferencjami rodziny. Ważne jest, aby rodzice czuli się wsparci przez profesjonalistów, którzy pomogą zrozumieć i skutecznie radzić sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z ADHD u dziecka.
Jeśli zauważasz u swojego dziecka objawy sugerujące Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej (ADHD) i poszukujesz najwyższej jakości pomocy, to nasza specjalistyczna poradnia dziecięca Kindermedica w Warszawie jest miejscem, gdzie znajdziesz wsparcie. Dysponujemy zespołem doświadczonych lekarzy ds. zdrowia psychicznego dzieci, którzy z pełnym zaangażowaniem podejdą do diagnozy ADHD u dzieci Warszawa.
Nasza specjalistyczna poradnia oferuje kompleksową diagnozę ADHD, uwzględniając różnorodne aspekty funkcjonowania dziecka. Nasi lekarze pediatrzy, psychologowie dziecięcy i psychiatrzy dziecięcy wykorzystują najnowsze metody oceny oraz rozmowy z rodzicami. Dzięki temu możemy dostarczyć pełen obraz potrzeb Twojego dziecka.
Po postawieniu diagnozy, nasi profesjonaliści opracują indywidualny plan leczenia dostosowany do specyficznych potrzeb Twojego dziecka. Niezależnie od tego, czy wymaga on terapii behawioralnej, wsparcia edukacyjnego czy farmakoterapii, nasz zespół zadba o kompleksowe podejście, mające na celu zminimalizowanie wpływu ADHD na codzienne funkcjonowanie Twojego dziecka.
Diagnoza ADHD u dzieci Warszawa to proces, który wymaga współpracy z doświadczonym specjalistą, takim jak psycholog czy psychiatra dziecięcy. W naszej specjalistycznej poradni Kindermedica zatrudniamy ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego dzieci, którzy są gotowi dostarczyć kompleksową ocenę i pomoc w radzeniu sobie z zaburzeniem nadpobudliwości psychoruchowej.
ADHD objawia się przede wszystkim zaburzeniami uwagi, brakiem koncentracji, nadmierną ruchliwością oraz impulsywnym zachowaniem. Poniżej przedstawiamy niektóre z charakterystycznych objawów ADHD, które mogą występować u dzieci oraz nastolatków.
U dziecka, u którego podejrzewa się ADHD, najczęściej występują poniższe objawy:
Powyższe objawy utrudniają dziecku codzienne funkcjonowanie. Może się to przełożyć na gorsze wyniki w nauce, a także brak sympatii ze strony rówieśników. Diagnoza ADHD u dzieci jest oparta na szczegółowej ocenie specjalisty, który przeprowadza rozmowy z dzieckiem oraz z rodzicami. Testy psychologiczne i obserwacje również są często używane, aby uzyskać pełny obraz sytuacji.
Warto jednak pamiętać, że te objawy mogą występować również u dzieci bez ADHD, a diagnozę powinien postawić specjalista po dokładnym zbadaniu dziecka. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ADHD, skonsultuj się z naszymi specjalistami w Kindermedica. Wczesna identyfikacja i interwencja z pewnością pomogą w poprawie jakości życia dziecka.
Objawy ADHD u nastolatków mogą mieć podobne cechy do tych obserwowanych u młodszych dzieci, jednak ze względu na rozwój i zmiany w życiu nastolatków, niektóre objawy mogą się różnić. Oto ogólne objawy ADHD u nastolatków:
Warto zauważyć, że objawy ADHD u nastolatków mogą ulegać zmianom w miarę rozwoju i dojrzewania, nie u wszystkich nastolatków też występują identyczne objawy. Jeśli masz obawy, że Twoje dziecko w wieku nastoletnim ma objawy ADHD, skonsultuj się z psychologią lub psychiatrą dziecięcym w celu dokładnej oceny i ewentualnej diagnostyki. Wczesna identyfikacja problemu będzie dużym wsparciem dla nastolatka w osiąganiu sukcesów w różnych dziedzinach życia.
Mimo że pierwsze oznaki ADHD mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach życia dziecka, jest to za wczesny czas na stawianie diagnozy. Na tym etapie psycholog dziecięcy będzie koncentrował się na wspomaganiu rozwoju dziecka, zaprezentuje jak radzić sobie z nadmiernym pobudzeniem oraz jak wspierać rozwój właściwych dla wieku dziecka umiejętności. Wczesna interwencja pomoże w złagodzeniu wpływu zaburzenia na życie dziecka.
W przypadku niemowląt objawami ADHD mogą być:
Powyższe objawy niekoniecznie są jednoznacznym dowodem na obecność ADHD. Jeśli istnieją obawy dotyczące zachowania niemowlęcia, ważne jest skonsultowanie się z pediatrą. W pierwszej kolejności powinien skierować na konsultację do neurologa dziecięcego, aby sprawdzić, czy objawy nie wynikają poprzez powikłania przy porodzie. Jeśli dziecko nie ma problemów neurologicznych, następnym krokiem powinna być wizyta u psychologa dziecięcego.
ADHD diagnoza wymaga współpracy z doświadczonym specjalistą, takim jak lekarz pediatra, psycholog dziecięcy czy psychiatra dziecięcy. Jeśli rodzic zauważy wymienione wyżej objawy u swojego dziecka, które znacząco wpływają na jego codzienne funkcjonowanie, należy udać się do odpowiedniego specjalisty w naszej przychodni specjalistycznej Kindermedica.
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Jest to zaburzenie, przez które dziecko nie może skoncentrować się na wykonywanych czynnościach, czuje ciągłą potrzebę ruchu, nie kończy zaczętych czynności, szybko się nudzi i zniechęca.
ADHD u dzieci diagnozuje psychiatra dziecięcy we współpracy z psychologiem diagnostą.
Diagnoza ADHD opiera się na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z rodzicami dziecka oraz rozmowa z dzieckiem lub obserwacji jego zachowania podczas zabawy – metoda zostaje dobrana ze względu na wiek dziecka. Do diagnozy wykorzystuje się także testy psychologiczne.
ADHD u dziecka można rozpoznać, obserwując takie objawy jak trudności z koncentracją, roztargnienie, brak odpowiedniej organizacji, porzucanie czynności, ciągła potrzeba ruchu, złość i płacz w przypadku niepowodzeń.
ADHD można zdiagnozować w specjalistycznej poradni dziecięcej Kindermedica. Zespół diagnostyczny w naszej poradni tworzą specjaliści tacy jak psychiatra dziecięcy i psycholog diagnosta dzieci i młodzieży.
Czym jest ADHD u niemowląt test?
ADHD u niemowląt to zaburzenie, przez które dziecko ma problemy z zasypaniem, szybko nudzi się samodzielną zabawą, niszczy zabawki, zanosi się płaczem bez przyczyny, widoczny jest ogólny niepokój, ciągle rusza nóżkami i rączkami. Mimo występujących u niemowlęcia objawów jest za wcześnie na stawianie diagnozy. Psycholog jednak podpowie rodzicami jak wspierać prawidłowy rozwój dziecka oraz jak łagodzić nadmierne pobudzenie.
Na wszelkie pytania dotyczące diagnoz z chęcią odpowiemy Państwu pod numerem telefonu 507 022 003.
Cena pełnej diagnozy wraz wydaniem opinii to 1730 zł.